Bünyamin Topçuoğlu kimdir? İstanbul Fatih Camii İmamı, Ayasofya Camii imamı oldu!
Ayasofya Camii atamaları içerisinde Bünyamin Topçuoğlu da yerini aldı. Daha önce İstanbul Fatih Camii imamı olarak görev yapan Topçuoğlu atamayla birlikte Ayasofya Camii'nde görev alacak. Peki, Bünyamin Topçuoğlu kimdir, hangi görevlerde aldı?
GÜNDEM , 23 Temmuz 2020 Perşembe, 16:36
Bünyamin Topçuoğlu kimdir? İstanbul Fatih Camii İmamı, Ayasofya Camii imamı oldu!

Bünyamin Topçuoğlu'nun Ayasofya Camii'ne ataması gerçekleştirilen üç imamdan biri olduğu açıklandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamada aynı zamanda ilk kez bir profesörün imam olarak atandığı bilgisi paylaşıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "3 imam ve 5 müezzin arkadaşımızı inşallah Ayasofya Camisi'ne atıyoruz." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ayasofya Camisine Marmara Üniversitesi hocalarından Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, İstanbul Yeni Cami Hatibi Ferruh Muştuer, İstanbul Fatih Cami İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu'nun Ayasofya Camii'ne imam olarak atandığını açıkladı.

Mehmet Boynukalın kimdir?

Atanan müezzinler ise, Mehmet Hadi Duran, İbrahim Çoban, Şükrü Asıleren, Alpcan Çelik, Rıdvan Akbaş oldu.

BÜNYAMİN TOPÇUOĞLU KİMDİR?

1980 yılında Erzurum'da doğdu. Hafızlık öğrenimini 11 ay gibi kısa bir sürede Erzurum'da tamamladı.

Erzurum İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi, İlahiyât eğitimi aldı. İstanbul Abdurrahman Gürses Haseki Eğitim Merkezi'nde Kıraat bölümünden mezun oldu.

3 Türkiye birinciliği kazanan Topçuoğlu Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen ve 10. Uluslararası Kur'an-ı Kerim Yarışmasında, Güzel Okuma dalında dünya birinciliğine sahiptir.

İstanbul Fatih Camii İmam-Hatibi olarak görev yapmakta olan Topçuoğlu evli olup 3 çocuk babasıdır. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamasının ardından Ayasofya Kebir Camii'nde görev yapmaya devam edecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR