Bursa Ampute'ye Aktaş'tan müjde
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 1. Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Bursa Ampute Gücü Spor Kulübü'nü ağırlayarak, yönetici ve oyunculara moral verdi.
BURSA'DA SPOR , 15 Mart 2018 Perşembe, 10:17
Bursa Ampute'ye Aktaş'tan müjde

Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında yapılan görüşmeye, Bursa Ampute Gücü Spor Kulübü Başkanı Faruk Kuzu ile oyuncular katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Ampute'nin pazar günü yapacağı maç ile lig şampiyonluğunu 6 hafta önceden ilan etmeye hazırlandığını söyledi. Takımın Süper Lig'in alt grubundaki 1. Lig'de mücadele ettiğini ve şampiyonluğa doğru emin adımlarla yol aldığını vurgulayan Aktaş, "Bursa'mız bu hafta farklı bir heyecana daha ev sahipliği yapacak. Ligde birinci sırada yer alan ampute takımımız, ikinci sırada yer alan Kayseri Ampute ile şampiyonluk maçına çıkacak. Bursa Ampute, en az 2 farklı galibiyetle 6 hafta önceden şampiyonluğunu ilan etmiş olacak. Ben şimdiden kulüp başkanımız ile oyuncularına başarılar diliyorum" dedi.
Aktaş, tüm Bursalıları pazar günü Mihraplı Futbol Sahası'nda yapılacak şampiyonluk karşılaşmasına davet etti. Takımın başarısının Bursa'nın başarısı olacağını vurgulayan Aktaş, kendisinin de maça iştirak edeceğini vurguladı. Karşılaşma sonrasında hep beraber şampiyonluk sevincine ortak olmayı hedeflediklerini belirten Başkan Aktaş, "Heyecanlıyız bu maç için. Ben kendilerine başarılar diliyorum. İnşallah önümüzdeki yıl Süper Lig'de mücadele etmeye hak kazanırlar. Haftalar öncesinden bunun gerçekleşebilecek olması, ayrı bir mutluluk" diye konuştu.

Bursa Ampute'ye özel saha
Aktaş, ziyarette Bursa Ampute takımına bir de müjde verdi. Mihraplı'da daha önce takımın lig maçlarında ve antrenmanlarda kullandığı sahanın 5 yıl süreyle bedelsiz olarak kulübe tahsis edileceğini söyleyen Aktaş, "İnşallah ilgili kararı ilk meclis toplantısında almış olacağız. İnşallah şampiyonluk haftalar öncesinden bizim olur" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR