Bursa'da akıllara durgunluk veren dolandırıcılık
Bursa'da bir vatandaş, bir küp altına ortak olma hayaliyle, yeni tanıştığı şahsa, eşinden dostundan borç aldığı 32 bin doları kaptırdı.
BURSA , 20 Şubat 2014 Perşembe, 11:40
Bursa'da akıllara durgunluk veren dolandırıcılık

Olay, merkez Yıldırım ilçesinde bir apartmana yeni taşınan dolandırıcı M.B. ile H.Y. arasında yaşandı. Edinilen bilgiye göre H.Y, başına geleceklerden habersiz M.B. ile sık sık görüşmeye başladı. M.B., İnegöl'ün Yenice kasabasında bir küp altın sikke, kama, 4 kilo altın tozu ve heykel bulduklarını söyleyerek, H.Y.'den kendisine yardımcı olmasını istedi.

Cep telefonunda bulunan fotoğrafları göstererek bunları nasıl elinden çıkarabileceğini anlattı. Bir sonraki görüşmelerinde ise M.B., yanında getirdiği 190 bin liranın eksik olduğunu, yardımcı olması halinde küp dolusu altına kendisini ortak edebileceğini söyledi. Yakınlarından 32 bin dolar borç bulan H.Y, parayı verdikten sonra bir daha M.B.'yi görememesi üzerine dolandırıldığını anladı.

Polise olan biteni tek tek anlatan H.Y., borç olarak bulduğu paranın kurtarılmasını istedi. İfadesi alınan H.Y., evinin yolunu tutarken, olayla alakalı tahkikat sürüyor.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR