Bursa'da beklenen kar yağışı başladı!
Bursa'da beklenen kar yağışı, saat 12.30 itibariyle şehir merkezinde başladı. Öte yandan İnegöl ilçesinde de hasretle beklenen kar yağışı başladı. Bursa-Ankara yolu Ümitalan mevkiinde ve Mezitler bölgesinde kar yağışı yavaş yavaş şiddetini artırarak devam ediyor. İlerleyen saatlerde kar yağışının İnegöl ilçe merkezinde de etkili olması bekleniyor.
BURSA , 14 Ocak 2021 Perşembe, 13:02
Bursa'da beklenen kar yağışı başladı!

Bursa'da Cuma günü beklenen kar yağışı, 1 gün öncesinden kendisini gösterdi.

Saat 12.30 sıralarında şehrin doğu kesimleri olan Yıldırım ilçesi Mollaarap, Teleferik, Akçağlayan, Yeni Mahalle ve Namazgah Mahalleleri'nde kar yağışı başladı. 4 gün sürecek olan kar yağışının, yarın sabah saatlerinde şiddetini arttırması ve şehir merkezinde 20 santimetre kar kalınlığının oluşması bekleniyor.

İNEGÖL'DE DE YAĞIŞ BAŞLADI

Aylardır yağmur ve kara hasret kalan vatandaşlar yağışların başlamasıyla sevindi. Bir gün önce lodos etkisini gösterirken ardından yerini yağmura bıraktı.

Hava sıcaklığı ise 7-8 derece birden düştü. Beklenen kar yağışı başladı. Bursa-Ankara yolu Ümitalan mevkiinde ve Mezitler bölgesinde kar yavaş yavaş hızını artırarak devam ediyor.

Yağışlar önümüzdeki saatlerde ilçe genelinde de etkili olması bekleniyor. Yüksek kesimlerde ise kar dün geceden bu yana ara ara yağıyor.

Yağışların devam etmesi bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR