Bursa'da bulunan el bombası ve mermilerle ilgili flaş gelişme
Bursa'nın İnegöl ilçesinde yıkım çalışmaları sırasında eski metruk bir binanın bahçesindeki köpek kulübesinin içinde bulunan 2 adet patlamamış el bombası ile 60 adet tüfek mermisinin kime ait olduğu araştırıyor. Öte yandan, yapılan aramalarda toprağa gömülü vaziyette buluna mermiler ile birlikte sayı yaklaşık 250 adete çıktı.
BURSA , 23 Şubat 2014 Pazar, 16:26
Bursa'da bulunan el bombası ve mermilerle ilgili flaş gelişme

İnegöl'e bağlı Hasanpaşa köyü girişindeki su deposunun hemen yanında daha önce Mehmet Saraç'ait olan ve 2011 yılında kereste fabrikasına satılmasının ardından depo olarak kullanılmak üzere yıkılmasına karar verilen metruk binanın yıkım çalışmaları dün yapıldı.

İşçilerden Senedin Aslan, metruk binanın bahçesindeki köpek kulübesini yıktığı sırada kulübenin içinde 2 adet el bombası ve tüfek mermilerinin olduğunu fark etti. İşçi, hemen durumu fabrika yetkililerine bildirdi. Fabrika yetkilileri de durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen İnegöl jandarma ekipleri, incelemenin ardından Bursa Jandarma Komutanlığı bomba imha ekibini çağırdı. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri, gerekli incelemelerin ardından 2 el bombasını imha etti.

İnşaat işçisi Senedin Aslan, "Biz yıkım çalışmaları yapıyorduk. Bende köpek kulübesini yıkarken bir anda içinde 2 adet el bombası ve silah mermilerini görünce şaşırdım. Durumu yetkililere bildirdim. Jandarma ekipleri de gerekli çalışmaları yaptılar" dedi. Yıkılan binanın 1980'li yıllarda tavuk çiftliği olarak kullanıldığı öğrenildi.

Öte yandan, jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmalar sırasında, kulübenin içinde yapılan kazıda yeni mermilere ulaşıldı. Yeni bulunan mermiler ile birlikte sayı yaklaşık 250'ye ulaştı. jandarma ekipleri bulunan el bombaları ve mermilerin kime ait olduğunu araştırıyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR