Bursa'da caddeler boşaldı, vatandaş evine çekildi!
Çin'de ortaya çıkıp Avrupa'yı etkisi altına almasının ardından Türkiye'ye de sıçrayan koronavirüs ile birlikte İçişleri Bakanlığı birçok tedbiri hayata geçirdi. Gece yarısından itibaren hayata geçen tedbirler kapsamında birçok sosyal yaşam alanı geçici süreliğine kapatılırken, Bursa cadde ve sokakları da sessizliğe büründü.
BURSA , 17 Mart 2020 Salı, 21:01
Bursa'da caddeler boşaldı, vatandaş evine çekildi!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelge ile birlikte alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok sosyal yaşam alanın geçici süreliğine kapatılması kararlaştırıldı.

Gün içerisinde işlerine gidip gelen vatandaşlar ise akşam saatlerinden itibaren Bursa'da cadde ve sokaklardan evlerine çekildi.

Virüse karşı en önemli tedbirlerden birisi olan çevreyle etkileşimi minimalize ederek, virüsün yayılmasının önüne geçmek için birtakım tedbirler alınırken, kafeler, restoranlar, çay bahçeleri, kıraathaneler, spor salonları, eğlence mekanları gibi birçok yaşam alanının faaliyetlerinin durdurulmasının ardından Bursalılar da vakitlerini evlerinde geçirmeye başladı.

Şehir genelinde birçok işlek cadde ve sokağın boş olduğu Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin şehir ve turistik kameraralarına yansıdı.

17 Mart 2020 Salı günü akşam saatlerinde alınan cadde ve sokakların görüntüleri şöyle:

VİŞNE CADDESİ:

ŞEHREKÜSTÜ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANI:

DİKKALDIRIM CADDESİ:

FUAT KUŞÇUOĞLU CADDESİ:

HÜDAVENDİGAR KENT PARKI:

TOPHANE PARKI:

ÇEKİRGE MEYDANI:

HEYKEL TARİHİ BELEDİYE BİNASI:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR