Bursa'da denizden balık hariç her şey çıktı!
Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışmaları kapsamında, Bursa sahillerinde bulunan balıkçı barınakları temizlendi. Güzelyalı'da ve Gemlik'in Kurşunlu Mahallesinde bulunan balıkçı barınağında ise denizden çıkanlar şaşırttı.
BURSA , 19 Ağustos 2020 Çarşamba, 14:25
Bursa'da denizden balık hariç her şey çıktı!

Temizlik çalışmasına Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Barış Bozkurt, Bursa Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Gemlik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nuri Tuna, barınak idarecileri ve dalgıçlar katıldı. Barınak bölümünde yapılan temizlik çalışmasının ilk etabında 23 tane farklı ölçülerde araç lastiği çıkarıldı.

Kağıt paradan farklı plastik atıklara kadar pek çok atık çıkarılarak balıkçı barınağı temizlendi.

GÜZELYALI'DA DA TEMİZLİK YAPILDI

Tarım İl Müdürlüğü tarafından Bursa'da bulunan 9 balıkçı barınağında yapılacak deniz dip temizliği çalışmalarına Güzelyalı'dan başlandı.

Güzelyalı balıkçı barınağından başlatılan çalışma, Mudanya İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Arnavutköy Balıkçı barınağında da eş zamanda devam ettirildi. Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer'in de katıldığı dip temizliğinde bir tona yakın çöp çıkarıldı. İl Tarım Müdürü Hamit Aygül, "Bursa ilimizde bulunan 9 balıkçı barınağında eş zamanlı dip temizliği yapmak üzere buradayız. Bu programa çok önem veriyoruz, çünkü balıkçılar ya da balıkçı olmayanlar, açık denizden denizlerimize atılan atıklar denizlerimizde büyük kirliliğe sebebiyet veriyor. Balıkçı barınaklarımızın arzu edilen güzelliğe ulaşması için böyle bir faaliyet yapmaktayız. Hizmeti geçenlere ve iştirâk edenlere teşekkür ediyor, daha sağlıklı denize ve sağlıklı balıklar tüketmeyi diliyoruz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR