Bursa'da dolandırıcılığın böylesi! Parmak izi alacağız deyip...
Bursa'da telefonda kendisini polis olarak tanıtan zanlı, bir soyguna adının karıştığını söylediği 62 yaşındaki kadını, parmak izi alma bahanesiyle dolandırarak para ve altınlarını aldı.
BURSA , 15 Temmuz 2016 Cuma, 09:55
Bursa'da dolandırıcılığın böylesi! Parmak izi alacağız deyip...
Alınan bilgiye göre, kendisini polis olarak tanıtan bir kişi, telefonla Yunuseli Mahallesi'nde yaşayan Safiye Işık'ı (62) aradı. Işık'a, bir kuyumcu soygununda kimliğinin bulunduğunu, evde ne kadar altın ve para varsa poşete koyması gerektiğini belirten zanlı, para ve altınları parmak izi aldıktan sonra iade edeceklerini söyledi.

Telefondaki kişinin dolandırıcı olabileceğinden şüphelenen Işık, telefonu kapattı. Ard arda aramayı sürdüren zanlı, Işık'a kendisinin dolandırıcı olmadığını, altın ve paraları vermezse başına iyi şeyler gelmeyeceğini söyledi.

Sonunda ikna olan Işık, evdeki 3 bilezik, 7 küçük altın ve 3 bin lirayı poşete koyarak zanlıyla buluşmak için evin yakınındaki parka gitti. Parkta Işık'ın yanına yaklaşan ve bir saat sonra kendisini arayacaklarını söyleyen zanlı, poşeti alarak uzaklaştı.

Aradan bir saat geçmesine rağmen telefonu çalmayan Işık, zanlının kendisini aradığı telefon numarasına ulaşmaya çalıştı. Işık, telefonun sürekli kapalı olması nedeniyle dolandırıldığını fark ederek durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR