Bursa'da filyasyon ekibindeki doktor trafik kazasında can verdi!
Doktor Adil Özgür, Bursa'da korona virüsü denetimi nedeniyle gittiği fabrikadan çıkışta, dönüş yapmakta olan TIR'la filyasyon ekibinin aracı arasında kalınca öldü.
BURSA , 08 Eylül 2020 Salı, 10:35
Bursa'da filyasyon ekibindeki doktor trafik kazasında can verdi!

Bursa'da acil servis doktoru ve iş yeri hekimi Dr. Adil Özgür (60), hekimlik yaptığı Delphi-Aptiv fabrikasında korona virüsü denetimleri sonrasında geçirdiği trafik kazası sonucu vefat etti.

Nilüfer ilçesi Akçalar Mahallesi'nde bulunan fabrikada iş yeri hekimliği yapan Dr. Özgür, 4 Eylül Cuma günü korona virüsü denetimleri nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen filyasyon ekibiyle fabrikada bulunuyordu. Fabrikada bazı işçilerin korona virüse yakalandığı için evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi.

Akçalar bölgesindeki fabrikada denetimlerin tamamlanmasının ardından Hasanağa Mahallesi'nde bulunan fabrikanın diğer şubesine gitmek üzere filyasyon ekibi araçlarına bindi. İnsan kaynakları müdürünün aracına binmek üzere yolun karşısına geçmeye çalışan Dr. Özgür bu sırada dönüş yapmakta olan TIR ile filyasyon ekibinin aracı arasında sıkıştı.

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ'NDEN PAYLAŞIM

Dr. Adil Özgür'n ölümü üzerine Türk Tabipleri Birliği de sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı paylaştı. Bursa Hakimiyet

Yapılan paylaşımda "Bursa'da çalıştığı fabrikada Covid-19 denetimleri sırasında geçirdiği iş kazası nedeniyle yaşamını yitiren Dr. Adil Özgür'ün yakınlarına ve sağlık camiasına başsağlığı dileriz." ifadeleri kullanıldı.

CENAZE KANADA'YA GÖNDERİLDİ

Sağlık ekiplerine haber verilmesi üzerine gelen acil servis ekipleri, kaza geçiren Özgür'e ilk müdahalede bulundu. Ambulansla en yakın hastaneye kaldırılan Özgür, yoldayken kalbi durdu ve hastaneye varamadan vefat etti.

1960 yılında İran'ın Serab şehrinde doğan ve Kanada vatandaşı olan Dr. Adil Özgür, 1997'de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştu. Eşi ve çocukları Kanada'da yaşayan Dr. Özgür'ün cenazesi defnedilmek üzere Kanada'ya gönderildi.

BURSA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Sağlık Müdürlüğü ise yaptığı açıklamayla Adil Özgür'ün filyasyon ekibinde olmadığını bildirdi. Açıklamada şöyle denildi: "Bursa'da özel bir hastanede ve aynı zamanda bir fabrikada iş yeri hekimliği yapan Dr. Adil Özgür, geçtiğimiz cuma günü elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Bazı haber sitelerinde iddia edildiği gibi, Dr. Adil Özgür'ün Sağlık Müdürlüğümüzce koronavirüs denetimleri kapsamında oluşturulan filyasyon ekibinde görevlendirmesi bulunmamaktadır. Merhum hekim arkadaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sağlık camiamıza baş sağlığı dileriz"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR