Bursa'da hava durumu bugün ve yarın nasıl? (12 Aralık 2019)
Bursa'da hava sıcaklığı gün içerisinde en yüksek 15 dereceye kadar yükselirken bazı bölgelerde yer yer sağanak yağışlar görülecek.
BURSA , 12 Aralık 2019 Perşembe, 09:49
Bursa'da hava durumu bugün ve yarın nasıl? (12 Aralık 2019)

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, Bursa'nın bazı bölgeleri Perşembe gününü hafif sağanak yağışla geçirecek.

Özellikle 12.00 ile 18.00 saatleri arasında görülecek olan sağanak yağış Bursa'nın tamamında etkisini göstermeyecek ve yer yer yağış geçişleri olacak.

Bursa'da cuma günü de (YARIN) hafif sağanak yağışın görüleceğini bildiren Meteoroloji, Cumartesi günü yağış beklemiyor. Pazar günü ise gün içerisinde en yüksek 14 derece olacak Bursa'da sağanak yağış geçişleri bekleniyor.

Kar kalınlığının 21 santimede olduğu Uludağ'da ise 2 gün boyunca karla karışık yağmur beklenirken, Cumartesi günü herhangi bir yağış durumu beklenmiyor. Pazar günü ise zirvede kar yağışı olacak.

İŞTE BURSA'DA SAATLİK HAVA TAHMİNİ

İŞTE BURSA'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

İŞTE ULUDAĞ'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

YURTTA HAVA DURUMU

Yurdun Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin sağanak, Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Kastamonu, Kütahya, Afyonkarahisar'ın kuzeyi, Konya'nın güneyi ve Akdeniz'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Isparta'nın güneyi ve Burdur'un doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle doğu ve güneydoğu, Trakya'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 6
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 15
İzmir: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 16
Adana: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor) 15
Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor) 15
Samsun: Parçalı zamanla çok bulutlu 16
Trabzon: Parçalı zamanla çok bulutlu 15
Erzurum: Parçalı zamanla çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli, akşam saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı 0
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 10

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR