Bursa'da İnegöl Belediyesi, kadınlara kahve ikram etti
Bursa'nın İnegöl Belediyesi, Kent Konseyi işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde belediye önünde kurulan stantlarda kadınlara kahve ikram etti. Başkan Alper Taban da etkinlikte kadınlara karanfil dağıttı.
BURSA , 09 Mart 2020 Pazartesi, 11:51
Bursa'da İnegöl Belediyesi, kadınlara kahve ikram etti

İnegöl Belediyesi, İnegöl Kent Konseyi Kadınlar Çalışma Grubu işbirliği ile yapılan etkinlikte, belediye önünde kurulan stantta kadınlara ücretsiz kahve ikramı yapıldı.

Belediye Başkanı Alper Taban da kahve ikramlarına İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü ile birlikte katıldı. Burada bayanlara karanfil dağıtan Başkan Taban, oluşturulan 8 Mart konsepti önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Günün anlam ve önemine ilişkin bir açıklama da yapan Başkan Alper Taban, "Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bu vesileyle bizler de bir dizi etkinlikler ile bu farkındalığı arttırmak ve tüm hanımefendilere yanlarında olduğumuzu hissettirebilmek adına programlar tertip ettik. Belediye binamız önünde Kent Konseyi Kadınlar Çalışma Grubuyla birlikte kahve ikramında bulunuyoruz. Hanımefendilere birer karanfil hediye ettik. Hanımefendiler hayatın her aşamasında, her evresinde, oldukları her yerde bulundukları yere her zaman değer katıyorlar. Biz de bugün onlara destek olmak istedik. Ben kendilerine sağlıklı sıhhatli ömürler diliyorum. İnşallah her günleri böyle güzel olsun" dedi.

Kaymakam Şükrü Görücü de "Başta şehit ve gazilerimizin aileleri olmak üzere tüm analarımızın, bacılarımızın, kardeşlerimizin bu önemli gününde hem birlikte olmak hem de onların yanında olmak için ve onların bu gününü tebrik etmek için buradayız. Onlar bizim sadece 8 Martlarda değil, her gün gönlümüzde. Ben tekrar hepsine teşekkür ediyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum" ifadelerinde bulundu.

Kahve ikramı sonrası İnegöl Belediyesi organizasyonuyla yaklaşık 150 kadın, İnegöl AVM'de bulunan sinema salonunda sinema izledi. Film öncesi Başkan Taban da salon önünde kadınlarla buluşarak kadınlar gününü kutladı ve iyi eğlenceler dileklerini iletti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR