Bursa'da klasik araçlarla 19 Mayıs kutlaması
Bursa Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle farklı bir etkinliğe imza attı. Klasik araçlar içerisinde bindirilen bando takımı üyeleri, mahalle mahalle gezerek 'sokak kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan vatandaşlara' mini konserler verdi.
BURSA , 19 Mayıs 2020 Salı, 15:09
Bursa'da klasik araçlarla 19 Mayıs kutlaması

HABER | Seray SAYGILIOĞLU

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Bursa'da da coşkuyla kutlandı. Bursa büyükşehir belediyesi bando ekibi Bursa turu atarak Bursalılara bayram sevinci yaşattı

Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, al bayraklarla donatılmış klasik 12 araç, Bursa'nın dört bir yanını dolaşarak, halka neşeli dakikalar yaşattı. Büyükşehir Belediyesi bando takımı üyeleri de klasik araçlar içerisinde konum alarak, koronavirüse karşı evlerinde kalan Bursalılara birbirinden hareketli parçalar çaldı. Büyükşehir Belediyesi'nin '19 Mayıs'ın önemi ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlere saygı nedeniyle' düzenlediği etkinlik, öğle saat 13:30'da başlayıp akşam saat 16:00'a kadar sürdü.

Heykel'den start alan klasik araç geçişi, evlerinin cam ve balkonlarına çıkan Bursalıların büyük beğenisini topladı. Bando takımının marşlarıyla 'zor günlerde' moral depolayan vatandaşlar, renkli görüntülere sahne olan etkinliğe 'alkış yağmuru ve sevgi gösterileriyle' karşılık verdi. Heykel'de başlayan ve ardından sırasıyla İpekçilik, Çakırhamam, Tophane, Muradiye, Kültürpark, Kükürtlü, Çekirge, Devlet Hastanesi, Dikkaldırım, Mihraplı, Beşevler, Ataevler, Podyumpark, Fethiye ve Hamitler bölgelerinde devam eden klasik araç geçişi, Emek Mahallesi'nde sona erdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Emek'te ayrıca, Şehit Kemal Demir Çocuk Parkı'nda mehter gösterisi düzenlendi.

Milli mücadelenin ilk adımı 101. Yılında Bursa'da da kutlandı. Heykel Atatürk anıtı önünde başlayan etkinliklerde Türk bayraklarıyla süslenmiş 8 tane nostaljik araç hazır halde bulundu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi araçlara sosyal mesafeli olacak şekilde binerek Bursa'nın 4 bir yanını karış karış gezdi. Çeşitli marşlar çalan Bando ekibi, nostaljik bir tura imza atarken aynı zamanda vatandaşlara görsel şölen sundu. Türk bayraklarını ellerine alan vatandaşlar balkonlara çıkarak bando ekibine hep bir ağızdan eşlik etti. Heykel Atatürk Anıtı önünde başlayan etkinlik, Şehit Kemal Demir Çocuk Parkında mehter takımı gösterisi ile son buldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR