Bursa'da korkunç son! Serinlemek isterken...
SURİYE'nin Kamışlı kentinden 6 yıl önce ailesiyle birlikte gelerek Bursa'ya yerleşen ve Türk vatandaşlığına alınan 13 yaşındaki Muhammed Emin Abdullah, Yenişehir İlçesi’ne serinlemek için girdiği Kocasu Deresi’nde boğuldu.
BURSA , 03 Temmuz 2016 Pazar, 11:06
Bursa'da korkunç son! Serinlemek isterken...
Suriye’nin Kamışlı kentinden 6 yıl önce Türkiye’ye göçen ve Türk vatandaşlığına alınan Muhammed Saleh ve Fazila Abdullah çiftinin oğlu olan Muhammed Emin Abdullah, dün iki arkadaşıyla birlikte serinlemek için Şişecam yakınlarında bulunan Akdere Köprüsü'nün altından Kocasu Deresi’ne girdi. Arkadaşlarıyla nehirde bir süre yüzen Muhammed Emin Abdullah, suya batarak gözden kayboldu.  

Arkadaşlarının Muhammed Emin Abdullah’ın ailesine haber vermesiyle birlikte Abdullah ailesi ve yakınları Kocasu Nehri'ne akın etti. Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse ve Belediye Başkanı Ak Parti’li Süleyman Çelik de kaybolan çocuğun arama çalışmalarını takip etmek için olay yerine gitti. Derede kaybolan Muhammed Emin Abdullah’ın için Bursa Akut ekibi ile Nilüfer Arama Kurtarma ekiplerine haber verildi. Arama çalışmaları sonucunda suda kaybolan Muhammed Emin Abdullah’ın cesedi dün saat 19.30 sıralarında sudan çıkarıldı.  

Kaybolduğu yerde boğulduğu belirlenen Muhammed Emin Abdullah’ın cesedini gören tarım işçisi yakınları sinir krizleri geçirirken talihsiz çocuğun cesedi, Yenişehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Muhammed Emin Abdullah’ın bu yıl Süleymanpaşa İlköğretim Okulu 5’inci sınıfından mezun olduğu belirlendi. Olayla ilgili soruşturma, Yenişehir Cumhuriyet Savcılığı’nca sürdürülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR