Bursa'da köylüler telefonla görüşmek için ağaç tepelerine tırmanırsa...
Bursa'nın Keles ilçesine bağlı Baraklı köylüleri telefon görüşmesi yapabilmek için ilginç yöntemlere başvuruyor.
BURSA , 31 Ocak 2014 Cuma, 11:35
Bursa'da köylüler telefonla görüşmek için ağaç tepelerine tırmanırsa...

Bursa'nın Keles ilçesine bağlı Baraklı köylüleri telefon görüşmesi yapabilmek için ilginç yöntemlere başvuruyor. Cep telefonları çekmeyen köylüler, sinyali yakalamak için ağaç tepelerine çıkıyor. Köylüler, bu duruma kayıtsız kalan GSM firmalarına ise tepki gösteriyor.

Bin kişilik nüfusu bulunan köyde daha önceki yıllarda sözleşmesi bittiği için baz istasyonunu kaldırıldı. Köy Muhtarı Nazmi Ünür, "Köyümüzün içinde cep telefonları çekmediği için  köylü bu konudan çok şikayetçi, gençler ve çocuklar ağaçların tepelerine ve köydeki yüksek yerlere çıkarak şebeke arıyor. Her yolu denedik fakat bir sonuca varamadık" dedi.

Muhtar Nazmi Ünür, "Bizim tarlalarımızın bulunduğu dağ bölgesinde telefonlar çekiyor ama köy içerisinde telefonlar çekmiyor. Gençler ve çocuklar ağaç tepelerinde, evlerin üzerinde Delice Köyü'nden gelen zayıf sinyali yakalamak için geziyor. Bir gün şebeke ararken bir yanlarını sakatlayacaklar. Telefon operatörleri televizyonlarda boy boy reklam vererek övünüyor. Operatör şirketleri hep şehir merkezlerindeki insanlara mı hizmet verecek? Bursa gibi şehrin en büyük köylerinden birinde cep telefonlarının çekmemesi hayret verici." şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR