Bursa'da LYS heyecanı
Bursa'da Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) giren öğrenciler başarılı olmak için ter dökerken, sınavın bitmesini bekleyen aileler ise çocukları için dua etti.
BURSA , 22 Haziran 2013 Cumartesi, 13:35
Bursa'da LYS heyecanı

Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) saat 10.00'da başladı. 135 dakika süren sınavda öğrenciler kimya, fizik ve biyoloji testlerinin bulunduğu 90 soruyu cevaplayacak.
Üniversitenin kapılarını açmak için LYS'ye giren öğrenciler, sabah saatlerinden itibaren okulların önünde toplanmaya başladı. Girişte adayların kimlikleri ile sınava giriş belgeleri kontrol edildi. Sınav salonuna giren üniversite adaylarına, uymaları gereken kurallarla ilgili bilgi verildi.
Sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı sınav girişlerinde kız öğrencilerin takı ve tokaları alınırken, su şişelerinin üzerindeki kağıtlar da çıkarıldı. Çocukların heyecanlı olduğu görülürken, ailelerin de tedirgin bekleyişi başladı. Bazı vatandaşlar dışarıda Kur'an-ı Kerim okuyarak çocuklarını bekledi. Veliler öğrencilerden daha heyecanlı olduklarını belirtirken, çocuklarını imtihan bitene kadar bekleyeceklerini söyledi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR