Bursa’da MHP’yi şoke eden istifa
Milliyetçi Hareket Partisi Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Mehmet Hasanoğlu, görevinden istifa etti.
BURSA , 30 Kasım 2016 Çarşamba, 07:05
Bursa’da MHP’yi şoke eden istifa
Bursa Hakimiyet yazarı Serkan İnceoğlu bugünkü köşesinde Hasanoğlu'nun istifasının detaylarını kaleme aldı.

İşte İnceoğlu'nun yazısı:

Yeni anayasa için...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’yle çalışmayı anlatma gayreti olurken, geçtiğimiz günlerde de Bursa’da Genel Sekreter İsmet Büyükataman’ın, kentindeki teşkilata seslenişi olmuştu.
Büyükataman’lı buluşmaya katılım büyüktü, ancak...
Yeni anayasa pazarlığı için ‘kırmızı çizgileri’ ortaya koysa da ve “MHP, dün neredeyse bugün oradadır.” dese de, dün Bursa’ya istifa bombası düştü.
Son durumla...
MHP’nin genel merkez düşünce, politika ve adımlarına karşı çıkan Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Dr. Mehmet Hasanoğlu, tepki için bu görevinden ayrıldı.
AK Parti’yle ortak anayasa değişikliğini, Türkiye’de eleştirilen ve MHP’nin de karşı olduğu düzeni hukuksal zemine oturtma olarak gösteriyor.
MHP’nin A Takımı tarafından yapılan açıklamaları, vurguladığı tezatlığın göstergesi olarak da ifade ediyordu.
Hasanoğlu, MHP’nin davası, Türk milliyetçiliği ve ülkücü camia açısından, gelişmelere dikkati çekmek isteyen bir adım attığını belirtirken, “İhraç sürecinin başlatılacağını bile bile, bu yolda kurban olma adına yola çıktım.” diyordu.
Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın ihraç edilmesini de, MHP’nin davası ve camiası açısından, endişe verici olarak niteliyor.
MHP’nin tabanı ve görev kademelerinde, düşüncelerinin ‘paylaşıldığı’ yorumları ortaya atılırken, AK Parti’yle pazarlığın seyri ve sonucu, camiada da önem taşıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR