Bursa'da o proje için kollar sıvandı
Bursa’nın Orhangazi Belediyesi, İznik gölü kenarına yapılması düşünülen, ancak uzun süredir rafa kaldırılan eğitim ve kongre merkezini hayata geçirmek için kolları sıvadı.
BURSA , 23 Nisan 2014 Çarşamba, 13:34
Bursa'da o proje için kollar sıvandı

Orhangazi Belediyesi, 2004-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Ak Partili Yusuf Korkusuz döneminde hayata geçirilmek istenen, ancak 2009 yerel seçimlerinde seçimin kaybedilmesinden sonra göreve gelen İsmail Tartar’ın rafa kaldırdığı, Marmara Belediyeler Birliği’nin finansörlüğünde yapılması planlanan eğitim ve kongre merkezi projesini yeniden hayata geçiriyor. Projenin Mimarı Çelik Erengezgin, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ı ziyaret etti. Çağlayan, Marmara Belediyeler Birliği’nin ilk toplantısında konuyu yeniden gündeme getirmeye hazırlanıyor.

Başkan Neşet Çağlayan, yenilenebilir enerji ile beslenecek olan, tamamen tabiata saygılı olarak planlanan eğitim ve kongre merkezi projesinin geliştirilerek yeniden düzenlenebileceğini söyledi. Çağlayan, “Projeyi Marmara Belediyeler Birliği’nin ilk toplantısında yeniden gündeme getirmeyi planlıyorum. Birlik genel kurulundan destek çıktığı takdirde projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR