Bursa'da o yol 16 Mayıs'ta trafiğe açılıyor
Bursa Çevre Otoyolu 2. Kısım Samanlı Bağlantı Yolu kesimi, 16 Mayıs Cumartesi günü trafiğe açılacak.
BURSA , 12 Mayıs 2015 Salı, 16:55
Bursa'da o yol 16 Mayıs'ta trafiğe açılıyor
Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bursa Çevre Otoyolu 2. Kısım Samanlı Bağlantı Yolu kesiminin trafiğe açılmasını onayladı. Otoyolun bu kesimi, 16 Mayıs'ta trafiğe açılacak.

Belirli yerler (köprülü kavşaklar, ücret toplama istasyonları gibi) ve şartlar dışında otoyola giriş ve çıkış yapılamayacak. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilen tel çitler veya duvarlar bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiğinden bu engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasak olacak. Bu kesime yayalar, hayvanlar, motorsuz araçlar, lastik tekerlekli traktörler, iş makineleri ve bisikletliler giremeyecek. Bu kesimde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasak olacak. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde durulabilecek.

Otoyola cephesi bulunan müesseseler, kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak için Karayolları Genel Müdürlüğünden izin alacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR