Bursa'da sır dolu ölüm
Bursa'nın Orhangazi ilçesine bağlı Yeni Sölöz beldesinde, emekli SSK personeli, evinde çenesinden giren kurşunla ölmüş olarak bulundu.
BURSA , 11 Ocak 2014 Cumartesi, 13:51
Bursa'da sır dolu ölüm

Edinilen bilgiye göre, 20 gündür Bursa'da çocuklarının yanında olan 62 yaşındaki Selahattin Tura, dün akşam saatlerinde otobüsle beldeye geldi. Yakın dostu olan belediye çalışanı Ali Topçu, 'hoş geldin' demek için Tura'ya telefon etti. Cep telefonuna cevap alamayan Topçu, Tura'nın Bayır Sokak'taki evine gitti. Kendisindeki yedek anahtarla kapıyı açan Topçu, alt katın girişinde Tura'nın cansız bedeni ile karşılaştı. Topçu'nun haber vermesi üzerine jandarma ve savcı evde inceleme yaptı.

Eşinden ayrı yaşayan Selahattin Tura'nın ölümünü haber alan Bursa'daki yakınları beldeye geldi. Emekli SSK personeli olan Selahattin Tura'nın oğlu Serdar ve kızı Bahar Tura gözyaşlarına boğuldu.

Selahattin Tura'nın bacaklarının arasında ruhsatlı çifte bulunduğu bildirildi. Tüfeği çenesine dayayıp intihar ettiği tahmin edilirken, evin merdivenleri ve üst katındaki perdelerde bulunan kan izleri cinayet ihtimalini akla getirdi. Tura'nın bir çocuğunun da 10 yıl önce Bursa'da ormanlık arazide ağaca asılı halde bulunduğu öğrenildi.

Selahattin Tura'nın cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Olayla alakalı tahkikat devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR