Bursa'da 'T plaka' ihalesine tepki!
Bursa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu, Büyükşehir Belediyesi'nin Şehir Hastanesi'ndeki durakta çalışacak 20 ticari taksi için düzenlediği 'T plaka' ihalesine tepki gösterdi.
BURSA , 09 Kasım 2019 Cumartesi, 09:30
Bursa'da 'T plaka' ihalesine tepki!

HABER I SERAY SAYGILIOĞLU

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) 31 Mayıs'ta Bursa Şehir Hastanesi'nde kurulacak taksi durağında çalışmak üzere 60 adet 'T' plaka satışı kararı aldı. Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda ilk etapta 20 adet 'T' serisinden ticari taksi plakası satışı yönünde karar alarak ihale sürecini başlattı. Bursa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu, Büyükşehir Belediyesi'nin Şehir Hastanesi'ndeki durakta çalışacak 20 ticari taksi için düzenlediği 'T plaka' ihalesine tepki gösterdi.

Topçu, "Daha önce dolmuştan taksiye dönüşümü özendirmek için alınmış kararlar varken ve taksiye dönüşmek için sıra bekleyen dolmuş sahibi üyelerimizin varlığı bilinirken, şimdi yeni ticari taksi plakası satışı yapılması, üyelerimizin kazanılmış haklarını görmezden gelmektir" dedi. Bursa 2. İdare Mahkemesi'ne yürütmenin durdurulması istemiyle 1 Ağustos'ta dava açtıklarını belirten Hasan Topçu, yasal süreci devam etmesine rağmen söz konusu ihalenin yapılmasının hukuka aykırı olduğunu savundu. Topçu, üyelerinin kazanılmış haklarını sonuna kadar takip edecek- lerini de sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR