Bursa'da yasak öncesi pazarlarda yoğunluk!
Bursa'da sokağa çıkma yasağına saatler kala özellikle pazar yerlerinde yoğunluk görüldü. Polis ve zabıta ekipleri, alışveriş yapan vatandaşlara sık sık sosyal mesafe uyarısında bulundu.
BURSA , 30 Nisan 2020 Perşembe, 12:49
Bursa'da yasak öncesi pazarlarda yoğunluk!

İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüsle mücadele kapsamında, gece 24.00 itibariyle uygulanacak 3 günlük sokağa çıkma yasağına saatler kala Bursa'nın cadde ve sokaklarında hareketlilik gözlendi. Kentin birçok noktasında kurulan pazarlardaki kalabalık da dikkat çekti.

İnegöl ilçesindeki pazar yerinde, sosyal mesafe kuralına çoğu kişinin uymadığı gözlendi.

Pazar girişinde önlem alan polis ve zabıta ekipleri, sık sık sosyal mesafe uyarısında bulundu. Hijyen tünelinden geçilerek, pazara alınanlara maske takmaları konusunda da uyarı yapıldı.

İnegöl Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Vehbi Durgut, yasağa saatler kala pazarlarda yoğunluğun yaşandığını belirterek, tüm vatandaşlara 'Evde kal' çağrısında bulundu.

İçişleri Bakanlığının 3 günlük evden çıkma kısıtlamasına saatler kala, Bursalılar çarşı ve pazara akın etti. Kimi yaşına aldırış etmezken, kimi ise maskesiz olmanın huzursuzluğunu bile yaşamadı.

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüsle mücadele kapsamında, Bursa'da da gece 24.00 itibariyle 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması gelecek.

Kısıtlamaya saatler kala Bursalılar, semt pazarlarına ve çarşıya akın etti. İhtiyacı olanın haricinde, 65 yaş üstü, maskesiz ve gezmeye gelenler de eklenince yoğunluk kaçınılmaz oldu. Polis ve zabıta ekiplerinin ikazlarına aldırış etmeyen vatandaşlar, sosyal mesafe kuralını hiçe saydı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR