Bursa'da yürekleri ağızlara getiren intihar girişimi
Bursa'nın İnegöl ilçesinde, denetim yapan emniyet ekipleri tarafından evrak eksikliğinden dolayı motosikletine el koyulan genç, yaklaşık 15 metrelik ağaca çıkarak intihar girişiminde bulundu. Yürekleri ağızlara getiren genç, bir saat süren ikna çalışmalarının ardından ağaçtan indirildi.
BURSA , 22 Nisan 2014 Salı, 08:39
Bursa'da yürekleri ağızlara getiren intihar girişimi

Edinilen bilgilere göre, iki gün önce denetim yapan emniyet ekipleri, 31 LV 581 plakalı motosikleti ile seyir halinde olan M.A. isimli genci durdurdu. Yapılan kontrollerde evrak eksikliğinden dolayı motosiklete el koyuldu. Buna sinirlenen genç, alkol aldıktan sonra akşam saatlerinde Kasımefendi Caddesi ile Suyolu Caddesi'nin kesiştiği kavşakta bulunan ağaca çıkarak intihar etmek istedi.

Yaklaşık 15 metrelik ağacın tepesine çıkan genç, motosikletinin bağlanmasına tepki gösterirken, haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, gencin atlaması veya düşmesi ihtimaline karşı hava yastığı açtı. Sağlık ekipleri de olay yerinde hazır bulundurulurken, İnegöl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Başpolis Ahmet Kurt, merdivenli itfaiye aracına çıkarak genci ikna etmeye çalıştı.

Alkollü olduğu belirtilen genç uzun süren çabalara rağmen ikna olmazken, olayı izleyen vatandaşların sayısı da artmaya başladı. Genci tanıyan bazı yakınları da seslenerek ikna etmeye çalıştı. Olay yerine gelen İnegöl Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz da merdivenli aracı çıkarak genci ikna etmeye çalıştı. Korkmaz’ın, motosikletini alacağına dair söz vermesi üzerine kesilen ceza makbuzlarını aşağı atan M.A., motosikletinin getirilmesini istedi ancak Korkmaz’ın bu çabaları da sonuç vermedi. Sonunda M.A.'ya ait motosikletin getirilmesi üzerine yaklaşık bir saat süren intihar girişimi sona erdi. Merdivenli itfaiye aracına alınarak aşağı indirilen genç, basın mensuplarına ve etraftaki vatandaşlara tepki gösterdi.

Ekip otosuna alınan genç, İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisi'ndeki sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR