Bursa'da yüz yüze eğitim başlıyor mu? (Yeni normalleşme ile Bursa'da okullar yarın açılıyor mu?)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin merakla beklediği koronavirüsle mücadelede yeni normalleşme kararlarını açıkladı. Bursa'da velilerin en çok merak ettiği konuların başında ise 'okullarda' yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağı... Açıklanan yeni normalleşme kararları sonrasında 'Bursa'da okulların ne zaman açılacak?' ve 'Bursa'da okullarda yüz yüze eğitim yarın başlayacak mı?' sorusu yanıt buldu.
BURSA , 01 Mart 2021 Pazartesi, 22:00
Bursa'da yüz yüze eğitim başlıyor mu? (Yeni normalleşme ile Bursa'da okullar yarın açılıyor mu?)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabines sonrası yeni normalleşme adımları açıklandı. Açıklanan kararlar arasında en çok merak edilen sorulardan birisi de yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı sorusuydu.

Erdoğan tarafından tek tek duyurulan kademeli normalleşme adımları neticesinde yüz yüze eğitim ile ilgili olarak "Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacaktır. Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacaktır. Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır" açıklaması yapıldı.

BURSA'DA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Buna göre, okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılırken, Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan risk haritasında 'sarı' renkli orta risk grubunda yer alan Bursa'da okullar yüz yüze eğitime başlıyor.

İŞTE BURSA'DA YÜZ YÜZE EĞİTİM DETAYLARI

Okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı,

İlkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada iki (2) gün,

Ortaokul 5, 6, 7. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün,

Ortaokul 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat,

Lise hazırlık 9. 10. 11. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün,

Lise 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olacak şekilde yüz yüze eğitime başlanacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR