Bursa'daki en büyük soyguna imza atan o hırsız yine yakalandı
Bursa'da, 2010 yılında bir tekstil fabrikasındaki 4 milyon dolarlık soygunla ilgili 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan, cezaevinden çıktıktan sonra 13 ev ve işyerinden meydana gelen hırsızlıklarla ilgili yakalandıktan sonra tekrar serbest kalan 20 yaşındaki Esat D., bu kez halı mağazasını soyduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Poliste 42 suç kaydı bulunan Dikici, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, yanındaki arkadaşı serbest kaldı.
BURSA , 16 Şubat 2014 Pazar, 13:31
Bursa'daki en büyük soyguna imza atan o hırsız yine yakalandı

Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde, 2010 yılının Kasım ayında, iddiaya göre dizüstü bilgisayar çalmak için girdikleri fabrikada kasayı açan Gökhan D., Eyaz T. ve Esat Dikici, 4 milyon doları görünce şaşkına döndü. 3 şüpheli, çaldıkları parayı birbirinden de çalmak isteyince polis tarafından yakalandı.

Bu olayın ardından gözaltına alınan 3 şüpheli, tutuklanarak cezaevine konuldu. Mahkemede pişman olduğunu söyleyen sanıklardan Esat D., daha sonraki duruşmalarda önce tahliye edildi, daha sonra yaşı küçük olduğu için 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Dosya Yargıtay'a gönderilirken, poliste 42 suç kaydı bulunan D., 19 Kasım 2012'de bu kez 13 ev ve işyerinden hırsızlık yaptığı iddiasıyla yakalanarak gözaltına alındı. Mahkemece tutuklanan D, bir sonraki duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Uslanmayan Esat D, geçen hafta da iddiaya göre, arkadaşı M.I. ile birlikte merkez Osmangazi İlçesi Reyhan Mahallesi'nde bir halı mağazasını soydu. Levye ile kapıyı kıran 2 şüpheli,  işyerinin kasasını kırarak yaklaşık 40 bin lira değerinde para ve ziynet eşyası çaldı. Olayı araştıran polis, Esat D'nin kullandığı aracı, soyulan işyerinin 6 sokak ötesinde park halinde olduğu güvenlik kameraları görüntülerinde tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren ekipler Esat D. ve M.I.'yı gözaltına aldı.

Yakalanan 2 şüphelinin evlerinde yapılan aramada halı mağazasından çalınan ziynet eşyalarının bir kısmı bulundu.

Mahkemeye çıkartılan Esat D tutuklanırken M.I. adli kontrol kaydıyla serbest bırakıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR