Bursa'daki gizemli helikopterlerle ilgili flaş gelişme!
15 Temmuz’daki darbe girişiminden 3 gün sonra 81 ildeki Emniyet birimlerine gönderilen gizli ibareli bilgi notunda HDP’lilere yönelik suikast girişimi ve İmralı Cezaevi'nin tahrip edilebileceği uyarısı yapıldı.
GÜNDEM , 23 Temmuz 2016 Cumartesi, 10:26
Bursa'daki gizemli helikopterlerle ilgili flaş gelişme!
Suikast korkusu 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişiminden 3 gün sonra 81 ilde Emniyetbirimlerinin HDP’lilere yönelik suikast girişimine karşı uyarıldığı ortaya çıktı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, 81 ilin Emniyet Müdürlüğü’ne 18 Temmuz 2016 tarihinde gönderdiği ‘gizli’ ibareli bilgi notunda PKK'lı Abdullah Öcalan’ın kaldığı İmralı Cezaevi’nin “cemaat yapılanmasına bağlı kişilerce askeri amaçlı ve donanımlı hava araçlarıyla tahrip edilmesinin planlandığı” bilgisine de yer verildi.

Bilgi notunda HDPmilletvekilleri ile yöneticilerine yönelik herhangi bir saldırı gerçekleşmesi halinde “darbe girişimine karşı sokağa dökülen yurttaşlar ile PKK/ KCK’ye yakın kişilerin karşı karşıya gelebileceği” ülke genelinde karşıt grupların çatışmalarının kaos ortamı yaratacağı uyarısı yapıldı.ÖCALAN'I KAÇIRACAKLARDI!

Darbecilerin 15 Temmuz’daki kanlı girişiminin ardından İmralı’yla ilgili çok sayıda iddia gündeme gelmişti. Darbe girişimi soruşturması kapsamında Kazlıçeşme’de yakalanan 12 albayın, Zeytinburnu’ndan zodyak botlarla donanma gemilerine gitmeyi, oradan da Abdullah Öcalan’ı kaçırmak için İmralı Adası’na ulaşmayı planladıkları iddia edilmişti.

İMRALI'DA ALARM!

Darbe girişiminin gerçekleştirildiği gece İmralı’da da güvenlik alarmı verildi. 15 Temmuz’dan 3 gün sonra ise 81 ilin Emniyet Müdürlüğü’nün hem İmralı için hem de HDP’li milletvekillerine yönelik saldırı girişimlerine yönelik uyarıldığı uyardığı ortaya çıktı.

BURSA'DA ESRARENGİZ HELİKOPTERLER GÖRÜNMÜŞTÜ

Bursa'da önceki gece, şehir semalarında dolaşan helikopter benzeri cisimler için polis alarma geçmişti. Emniyet Müdürü Selami Yıldız, hava araçlarının kamu kuruluşlarına yaklaşması halinde ateş açılması talimatı vermiş, ancak daha sonra gökyüzünde görülen cisimler gözden kaybolmuştu.Gökyüzündeki esrarengiz cisimlerin özellikle Mudanya, Gemlik ve Bademli civarlarında uçması akıllara terörist başı Abdullah Öcalan'ın tutulduğu İmralı Adası'nı getirmişti. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR