Bursa için sarı uyarı! Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın sabah saatlerinde başlaması beklenen kuvvetli yağışın akşam saatlerine kadar Bursa genelinde sürmesinin beklendiğini açıkladı.
BURSA , 14 Aralık 2020 Pazartesi, 17:50
Bursa için sarı uyarı! Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yarın sabah saat 06.00'dan 21.00'a kadar kuvvetli (21-50 Kg/m2)sağanak yağış olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır" uyarısı yapıldı.

ZİRVEDE KAR YAĞIŞI VAR

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezi olan Bursa'nın zirvesi Uludağ'da ise hava sıcaklığı en yüksek 2 derece olurken, hafif kar yağışı devam ediyor.

Zirvede yarın ve Çarşamba günü de kar yağışı beklenirken, hava sıcaklığı ise 0 derecelere kadar geriliyor.

BURSA VALİLİĞİ'NDEN UYARI!

Meteorolojiden yapılan açıklamadan sonra Bursa Valiliği, vatandaşları meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

Bursa Valiliği'nden yapılan açıklama şu şekilde, "Yapılan son değerlendirmelere göre; 15.12.2020 Salı günü Marmara'nın güney ve doğusunda beklenen sağanak yağışların kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Geçerlilik Periyodu: 15.12.2020 06:00 - 21:00 Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR