Bursa için zirai don uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Bursa için sarı uyarı geldi. Uyarıda, 9 Nisan gece yarısından itibaren başlamak üzere 4 gün boyunca etkili olacak zirai don hadisesi karşısında tedbirli olunması istendi.
BURSA , 08 Nisan 2021 Perşembe, 14:06
Bursa için zirai don uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Bursa için tarımsal faaliyetlerin başladığı ve devam ettiği yerlerde sabah ve gece saatlerinde zirai don beklendiği duyuruldu.

Yapılan duyuruda, "İç ve Yüksek kesimlerde zirai don riski bulunduğundan meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır" dendi.

Öte yandan zirai don hadisesinin bu gece yarısından itibaren (9 Nisan 00.00) itibaren başlamak üzere 13 Nisan Salı günü sabah saatlerine kadar etkili olacağı belirtildi.

Bursa Valiliği'nden at arda meteorolojik uyarılar!

Bursa Valiliği'nin sosyal medya hesabından yaptığı uyarı şöyle:

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılan son değerlendirmelere göre; (Eskişehir, Bursa, Kütahya, Bilecik), 08 Nisan 2021 Perşembe sabah saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Yağışların; 08.04.2021 Perşembe günü yağmur şeklinde başlaması, 09.04.2021 Cuma günü Bursa'nın kıyı kesimleri dışında karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde;

10.04.2021 Cumartesi günü Bursa merkez ve doğu ilçeleri, Bilecik il geneli ile Eskişehir ve Kütahya'nın kuzey kesimlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerde kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

11.04.2021 Pazar günü Bursa ve Kütahya'nın batı kesimleri dışında karla karışık yağmur ve kar yağışlarının aralıklarla etkisini devam ettireceği beklenmektedir.

Hava sıcaklıkları hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacak olup, rüzgârın Cuma ve Cumartesi günleri kuzey yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (50-80Km/saat) eseceği tahmin edildiğinden; kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, hızlı sıcaklık düşüşüne bağlı kar yağışları, buzlanma ve don olayı, kuvvetli rüzgâr ve fırtına, gibi oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Geçerlilik periyodu: 08/04/2021 06:00 - 12/04/2021 18:00

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR