Bursa İznik tarihi, kültürü ve 300 yemek ile ekranlara yansıdı
Bursa'da İznik ilçesinde yüzlerce tarihi eseri, kültürel değerleri ve 300'e yakın yemek çekimi ile televizyon ekranlarında izleyiciyle buluştu.
BURSA , 26 Mayıs 2021 Çarşamba, 16:17
Bursa İznik tarihi, kültürü ve 300 yemek ile ekranlara yansıdı

Bir televizyon kanalında hazırlanan programın çekimleri 40 gün boyunca İznik'te gerçekleştirildi. Program ile İznik'te 300'ü aşkın yemek izleyiciyle buluştu. İznikli kadınların eşsiz lezzetlerini yansıttığı programlarda zaman zaman erkekler de maharetlerini sergiledi. Ayrıca bir gezi programının çekimleri de İznik'te yapıldı. İznik Belediyesi Basın Yayın Birimi koordinasyonuyla gerçekleşen çekimler 40 gün boyunca İznik merkez ve köylerinde gerçekleşti.

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta'yı makamında ziyaret eden ekibe Başkan Usta tarafından hediye takdim edildi. Başkan Usta ziyaretteki konuşmasında "Bu süre boyunca belediyemiz organizasyonuyla ilçemizde 300'e yakın eşsiz lezzetli yemek çekimleri ile tarihi ve kültürel değerlerimiz milyonlarca izleyiciyle buluştu. Kendilerine ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, İznik ilçemizin tanıtımını her ortam ve platformda yapmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR