Bursa Karacabey'de pazar yerlerine karantina düzenlemesi
Bursa'da koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlama kararlarından dolayı Karacabey'deki pazaryerleriyle ilgili de bir dizi düzenlemeye gidildi.
BURSA , 03 Aralık 2020 Perşembe, 11:50
Bursa Karacabey'de pazar yerlerine karantina düzenlemesi

Koronavirüs ile mücadele, tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi Karacabey'de de kararlı bir şekilde sürüyor. Korona virüs önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlama kararlarından dolayı Karacabey'deki pazaryerleriyle ilgili bir dizi düzenlemeye gidildi.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, pazaryerleri ile ilgili yapılan düzenlemeleri kamuoyuyla paylaştı. Buna göre kentte salı günleri Ömer Matlı Pazar Yerinde kurulan ilçe pazarının; pazartesi, salı ve çarşamba günlerinde aynı yerde kurulmasına, Cumartesi pazarının ve Yeniköy'de kurulan Pazar pazarının ise cuma günlerinde aynı yerinde kurulmasına karar verildi.

TOPLUM SAĞLIĞI VURGUSU

Başkan Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise "Toplum sağlığını düşünerek aldığımız bu tedbirlere, vatandaşlarımızın sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak riayet etmelerini önemle rica ediyorum. Korona virüsü hep birlikte, ortak mücadele ile yeneceğiz. Bunun için herkesin kuralları en iyi şekilde uyması gerekiyor" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR