Bursa'nın barajları yüzde 100 dolu
Bursa'da şehrin su ihtiyacının yüzde 90'ını karşılayan Nilüfer ve Doğancı barajlarında doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.
BURSA , 12 Haziran 2012 Salı, 09:54
Bursa'nın barajları yüzde 100 dolu

Bursa'da yıl içinde yağan yağmur ve kar Bursa suyunu artırdı. Nilüfer ve Doğancı barajlarındaki doluluk oranlarının zirveye ulaşması herkesin yüzünü güldürdü. BUSKİ'nin yaptığı son yapılan ölçümlerde Nilüfer Barajı'nda doluluk oranı yüzde 99,9, Doğancı Barajı'nda ise 97'ye yükseldi. Barajlarda suyun yeterli düzeyde olması Bursalılar'ı da sevindirdi. BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, su konusunda sıkıntı yaşamadıklarını belirterek iki barajın da doluluk oranının zirveye ulaştığını vurguladı. 85 milyon metreküp kapasiteye sahip barajların Bursa'nın su ihtiyacının yüzde 90'ını karşıladığını vurgulayan Çetinavcı, güzel bir sezonu geride bıraktıklarını, doluluk oranının yüzde 100'e yaklaşmasının bunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

Kar ve yağmurun yeterli düzeyde yağması sebebiyle barajların dolduğunu söyleyen Çetinavcı, insanlara suyun tasarruflu kullanmaları konusunda da uyarıda bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR