Bursa'nın Gemlik ilçesinde sokaklar sessizliğe büründü!
Dün gece saat 24.00 den itibaren başlayan ve 4 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasının birinci gününde Bursa'nın Gemlik ilçesinde sokaklar sessizliğini korudu.
BURSA , 16 Mayıs 2020 Cumartesi, 08:33
Bursa'nın Gemlik ilçesinde sokaklar sessizliğe büründü!

HABER / Merve ÖZDEMİR

Uzun zamandır Coronavirüs tedbirleri kapsamında haftasonları sokağa çıkma kısıtlaması getiriliyordu. Bu hafta sonu da devam eden kısıtlama hafta içi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile de birleşerek 4 gün oldu.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde de Gemlikliler getirilen kısıtlama kapsamında güne evlerinde başladı. Cadde ve sahiller ise yine kuşlar ve sokak hayvanlarına kaldı.

Daha önce 31 il için alınan yasak kararı aşama aşama azaltılmaya başlandı. İlk olarak 7 il için yasak kaldırıldı. Bu hafta için de 9 ilde daha yasak kalktı. Sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan iller ise şu şekilde;

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ilde, 15 Mayıs Cuma günü saat 24.00 ile 19 Mayıs Salı günü saat 24.00'da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR