Bursa Orhangazi'de Başkan Aydın futbol sahaları çalışmalarını yerinde inceledi
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın arasında imzalanan 4 kalemde yaklaşık 2 milyon TL'lik yatırım içerisinde bulunan futbol sahaları için çalışmalar 1 Haziran normalleşme takvimi süreci sonrası hız kazandı.
BURSA , 21 Haziran 2020 Pazar, 15:19
Bursa Orhangazi'de Başkan Aydın futbol sahaları çalışmalarını yerinde inceledi

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, "yapılması planlanan Futbol sahaları çalışmalarını yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkilileri tarafından bilgiler aldık. Başkan Aydın İlçemizde 3 farklı mahallemizde futbol sahası yapmak için Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından protokol imzaladık. Pandemi sürecinde süreç biraz yavaşlamıştı fakat 1 Haziran'dan itibaren normalleşme süreci içerisinde girdiğimiz bugünlerde futbol sahaları çalışmaları hız kazanmıştır. Öncelik olarak İlçemiz Göl spor tesislerinde bulunan ve yıllardır kullanılan ve tamamen bozulan suni çim saha zemini çalışması ile başladık.

Göl Suni çim saha çim yenileme işlemlerinin sonuna geldik. Üreğil mahallemizde 'de zemin için betonlarımızı döktük ve Gedelek mahallemizde zemin çalışmalarına başladık.

Spor şehri Orhangazi için canla başla

Bizlerin tek bir hedefi vardır, İlçemizdeki spor alanlarını gün geçtikçe yenilerini ekleyerek gençlerimize sporu sevdirmektir. Spor yapan gençlerimiz sağlığınızın değerini anlamanıza yardımcı olur. Yaşam kalitemizi arttırır ve geliştirmemize yardımcı olur. Spor, insanı tüm kötü alışkanlıklardan uzak tutmamıza faydalı olur. İşte bu yüzden amacımızın ilçemizi spor şehri yapmak ve gençlerimize spor yapmayı aşılamaktır "dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR