Bursa Valiliği'ne olağanüstü koruma
Bursa'da, Taksim'deki olayları protesto için toplanan yüzlerce kişi, İzmir yolunu araç trafiğine kapatıp, yaklaşık 10 kilometrelik yol kat ederek, şehir merkezine yürüdü. Polis ekiplerine takviye olarak İlk defa jandarmanın komando timleri de, valilik binası önünde alınan güvenlik tedbirlerinde görev aldı.
BURSA , 04 Haziran 2013 Salı, 09:10
Bursa Valiliği'ne olağanüstü koruma

Taksim olaylarını protesto etmek için akşam saat 20.00 sıralarında merkez Osmangazi ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde toplanan yüzlerce kişi, İzmir yolunu araç trafiğine kapatıp, şehir merkezine kadar yürüdü.

Ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan kalabalık, sloganlarla yaklaşık 10 kilometre yol kat etti. Tencere ve tavalarla yürüyüşe katılan göstericilerin, yer yer meşale yakması da dikkatlerden kaçmadı. Atatürk Caddesi'ne gelen göstericiler için jandarmadan takviye ekip istendi. Bursa Alay Komutanlığı'na bağlı yaklaşık 100 kişilik komando timi, valilik binası önünde adeta etten duvar ördü. Komandoların ardında sıralanan polis ekipleri de muhtemel olaylara karşı tetikte bekletildi.

GÖSTERİLER İSTİKLAL MARŞI'NIN OKUNMASIYLA BAŞLADI

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan gösterilerde alkol su gibi tüketildi. Bazı göstericilerin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Milli içeceğimiz ayrandır' demesine tepki olarak ellerine aldıkları ayranlarla bira kutularını tokuşturması ilginç görüntüler oluşturdu. Hükümet aleyhine slogan atan grubun gösterisi saatlerce sürdü.

BİRA VE PET ŞİŞE ATANLARI PROTESTO ETTİLER

'Asker uyusun polis beklesin', 'En büyük asker bizim asker' şeklinde slogan atan gruptan, polise bira şişesi ve plastik su şişesi atılması, yine göstericiler tarafından protesto edildi. Ve göstericiler kendi içlerindeki bu kişileri, şiddetin tırmanmaması için uyardı. Göstericilerin dağılmak için diafonla yaptıkları çağrı, buna karşı çıkan gurubun tepkisine yol açtı. Protesto, saat 04.00'a kadar sürdü. Havanın soğumasıyla 30 kişi kalan göstericiler, ısınmak için ise ateş yaktı.

Bu arada İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vedat Çolak ve Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya da asayişin temini için gösterileri olay yerinde takip etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR