Bursa ve çevre illerde sokağa çıkma yasağına uyuluyor
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla Bursa, Bilecik, Yalova, Eskişehir, Çanakkale, Kütahya ve Balıkesir'de sessizlik hakim oldu.
BURSA , 02 Nisan 2021 Cuma, 23:20
Bursa ve çevre illerde sokağa çıkma yasağına uyuluyor

Bursa'da polis ekipleri birçok noktada uygulama yaptı, kısıtlamaya kent genelinde büyük ölçüde uyulduğu gözlendi.

Kalabalık meydanlar, caddeler ve yollar boş kaldı.

Eskişehir

Eskişehir'de kısıtlama günleri dışında yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu caddeler ve sokaklar ile Porsuk Bulvarı kısıtlamayla sessizliğe büründü. Cadde ve sokaklarda sadece kısıtlama kapsamı dışındaki çalışanlar bulundu.

Uygulama noktalarında ise polis ekipleri kontroller gerçekleştirdi.

Balıkesir

Balıkesir'de başta Zağnos Paşa Cami çevresi, Cumhuriyet Meydanı, Milli Kuvvetler, Edremit ve Vasıf Çınar caddeleri olmak üzere kent genelinde sessizlik hakim oldu.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri trafik uygulaması yaparak, araçlardaki kişilerin izin belgelerinin olup olmadığını denetledi.

Kütahya

Kütahya'da kentin en yoğun bölgelerinden Zafer Meydanı, Cumhuriyet, Asım Gündüz ve Adnan Menderes caddeleri ile Atatürk Bulvarı, sessizliğe büründü.

Polis ekipleri önemli kavşaklarda denetimlerini sürdürüyor.

Bilecik

Bilecik'te, Cumhuriyet Meydanı, Tevfikbey, Dedeoğlu ve Ali Rıza Özkay caddeleri ile Atatürk Bulvarı boşaldı. Kontrollü normalleşme döneminde "çok yüksek" riskli kategorideki kentte, cadde ve sokaklarda sadece kısıtlama dışındaki çalışanlar görüldü.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda, şehrin birçok noktasındaki yol kontrolleri yaptı. Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlamasına genel olarak vatandaşların uyduğu gözlendi.

Yalova

Sağlık Bakanlığının açıkladığı 100 binde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı en fazla görüldüğü iller arasında olan Yalova'da, kısıtlama ile birlikte vatandaşların kalabalık olarak bulunduğu sahil bölümleri, parklar, meydan, cadde ve yollarda sessizlik hakim oldu.

Polis ekipleri birçok noktada uygulama yaparken, kısıtlamaya uymayanlara da cezai işlem uygulandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı, Araştırma Kavşağında oluşturulan noktalarda ise araçlar üzerinde inceleme yapan ekipler, kısıtlamaya uymayanlara yönelik işlem başlattı.

Çanakkale

Çanakkale'de salgınla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşların uyduğu gözlendi.

Kent merkezinde belirlenen kavşaklarda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri önlem aldı.

Çarşı Caddesi, Demircioğlu Caddesi ve Kordon Boyu gibi kentin işlek bölgelerinde sessizlik hakim oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR