Bursa Yeniköy'de otopark sorununa çözüm
Bursa Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Yeniköy'de trafik sorununu ortadan kaldıracak bir çalışmaya imza atıyor.
BURSA , 30 Haziran 2020 Salı, 14:45
Bursa Yeniköy'de otopark sorununa çözüm

Başkan Özkan, trafik sıkışıklığı ve otopark konusunda ilçe merkezinde olduğu kadar yazlık tatil bölgelerinde de önemli adımlar atıyor. Bu doğrultuda, son olarak Karacabey ilçe merkezinde 6 katlı ve 300 araç kapasiteli otoparkı hizmete açan Karacabey Belediyesi, Yeniköy'de Sütaş'a ait olan 11 dönümlük alanı otoparka çeviriyor. Bir cephesi ana caddeye, diğer cephesi de kumsala dayanan otopark hem denize girmek hemde alışveriş yapmak isteyenler içinde pratik bir çözüm olacak.

Hafta sonu faaliyete geçecek

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özkan, "Vatandaşlarımızın yazlık tatil bölgemizde yıllardır otopark sorunu vardı. Bu sorunu çözmek için Sütaş'a ait 11 dönümlük alanı otopark olarak düzenleme teklifinde bulunmuştuk. Sütaş Ailesi de bu konuya olumlu yaklaştı. Desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

Yapılan düzenleme ile otoparkı vatandaşların hizmetine açacaklarını ifade eden Özkan, otoparkın hafta sonu itibariyle faaliyete geçeceğini kaydetti.

400 araç kapasiteli

Otoparkın 400 araç kapasitesine sahip olacağını dile getiren Özkan, "İlçe merkezinde olduğu kadar yazlık tatil bölgelerimizde de çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Yeni otoparkımızla bu bölgedeki önemli bir ihtiyacı karşılamış olacağız. Modern bir şekilde inşa ettiğimiz ücretsiz açık otoparkımız vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Vatandaşlarımızın hayat kalitesini yükseltecek projeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR