Bursalılar demokrasi için yürüdü
Bursa Kent Konseyi tarafından 15 Temmuz günü gerçekleşen FETÖ Terör Örgütü’nün darbe girişimini protesto etmek, demokrasiye ve halkın iradesine sahip çıkmak amacıyla ‘Demokrasi Yürüyüşü düzenlendi.
BURSA , 24 Temmuz 2016 Pazar, 17:36
Bursalılar demokrasi için yürüdü
Bursa Kent Konseyi gönüllüleri, oda, borsa, sivil toplum kuruluşu, siyasi partiler ve sendika temsilcileri ile vatandaşlar Ulucami önünde toplanarak, Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerinden 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na yürüdü. Ellerinde Türk bayrağı taşıyan ve ay yıldızlı kıyafetler giyinen binlerce insan yürüyüş alanını hınca hınç doldurdu.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, “Ülkemizi bölmek isteyenlere karşı yapılan mücadelede de her zaman devletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanında olacağız. Bizler, Bursa Kent Konseyi olarak Milletin iradesine yönelmiş FETÖ Terör Örgütü tarafından yapılan darbe girişimini lanetlediğimizi ifade ediyor, demokrasi nöbetinde kalacağımızı beyan ediyoruz. Bugün Bursa Kent Konseyi’nin öncülük ettiği yürüyüşte bir kez daha gördük ki, halkımız bütün görüş farklılıklarını bir tarafa bırakarak vatanı için tek ses tek yürek oldu. Katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR