Bursalılar merak ediyor! Kar yağışı Bursa'da da etkili olacak mı?
İBB, İstanbul'da yarın öğle saatlerinden itibaren kar yağışının, don ve buzlanmanın yanı sıra ev ve işyerlerinde soba ve baca gazı zehirlenmesine neden olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Peki kar yağışı Bursa'da da etkili olacak mı? İşte cevabı...
BURSA , 22 Ocak 2020 Çarşamba, 16:57
Bursalılar merak ediyor! Kar yağışı Bursa'da da etkili olacak mı?

Bugün ülke genelinde genelinde yağış beklenmezken Doğu Karadeniz'de Trabzon, Artvin ve Giresun'da yer yer yağış bekleniyor.

Yurdun batı bölgesi ise dün gece en soğuk havayı yaşadı.

Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Tokat ve Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

İSTANBUL'DA KAR VE BUZLANMA UYARISI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) yapılan açıklamada Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinin yarın Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, İstanbul'da ise yarın öğle saatlerinden itibaren sıcaklıkların kar değerlerine gerilemesinin beklendiği belirtildi.

Kar yağışının özellikle Boğaz çevresi ile Anadolu yakasında görülmesi beklendiği, yağışların şehir merkezinde karla karışık yağmur ve aralıklarla hafif kar, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Şile, Aydos, Kurtköy gibi yüksek kesimlerde ise kar şeklinde yağacağı ifade edildi.

BURSA'DA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAK MI?

Bursa'da yarın sabah saatlerinde karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklığı ise 0 ila 7 derece arasında değişecek.

BURSA'DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

DOĞU ANADOLU'DA BUZLANMA VE DON UYARISI

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölgede havanın sabah saatlerinde az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bölgede, gece ve sabah saatlerinde buzlanma, don, yer yer sis ile pus hadisesi bekleniyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 23, Ağrı'da 19, Erzurum'da 13, Ardahan'da 11, Iğdır'da 7, Erzincan'da 6 ve Tunceli'de sıfır derece ölçüldü.

Gün içinde beklenen en yüksek sıcaklığın ise Tunceli'de 8, Iğdır'da 5, Erzincan'da 3 sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 4, Kars'ta 3, Erzurum ve Ardahan'da 2 derece olması bekleniyor.

Kayak merkezlerinde kar kalınlıkları Palandöken'de 60, Sarıkamış'ta 55 ve Ergan'da 23 santimetre ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile sis ve pus hadisesi beklendiğini bildirerek, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı sürücüler başta olmak üzere yetkililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını uyarısında bulundu.

Yarın karayelin etkisi ile sıcaklıklar azalacak ve Marmara Bölgesi'nde başlayan yağışlar yurt genelini etkileyecek.

Hafta sonu ise sıcaklıklar artacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR