Bursalıları canından bezdiren hırsızlık şebekesi çökertildi
Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 3 yıldır Bursa'nın kabusu haline gelen hırsızlık çetesini çökertti. Gözaltına alınan 7 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BURSA , 17 Haziran 2015 Çarşamba, 14:03
Bursalıları canından bezdiren hırsızlık şebekesi çökertildi
Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin dikkatli ve titiz çalışmaları sonucunda; 2012 yılından itibaren 27 ayrı faüili meçhul olaya karışmış çeteye operasyon düzenledi.

3 YILDA 27 HIRSIZLIK

Jandarma ekipleri, Bursa'nın üzerine adeta kabus gibi çöken hırsızlık çetesinin takibi aldı. Jandarma, 2012 yılından bu yana 27 ayrı hırsızlık olayı gerçekleştirdikleri belirlenen zanlılarla ilgili Orhaneli Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan soruşturma izni aldı. Büyükorhan, Orhaneli, İnegöl, Yenişehir, Mudanya ve Balıkesir'e bağlı Dursunbey ilçelerinde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili fiziki ve teknik takibi operasyona dönüştüren ekipler, 11 şüpheliyi tespit ederek operasyonun startını verdi. 

ŞAFAK OPERASYONU

Geçitğimiz gün saat 05.00'te düğmeye basan ekipler, eşzamanlı olarak çok sayıda ev ve iş yerine baskın düzenledi. 9 kişi gözaltına alınırken, 1 kişinin başka bir suçtan cezaevinde olduğu, 1 kişinin ise Ankara'ya kaçtığı belirlendi. 

Sorgulamaları tamamlanan 9 kişi adliyeye sevk edildi. Haklarında “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak Suretiyle Nitelikli Hırsızlık ve Hırsızlık Malı Satın Almak” suçlarından işlem yapılan 9 kişiden 7'si tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR