Bursaspor'da tek çare TFF primleri
Hedefsiz kalan Bursaspor'da yönetim, kalan 9 maçtan maksimum puanı toplayıp, TFF'nin galibiyet primlerini, bu sezon sınıfta kaldığı 'transferde' harcamayı planlıyor.
BURSASPOR , 24 Mart 2017 Cuma, 05:00
Bursaspor'da tek çare TFF primleri

Ligin hem üst tarafıyla hem de alt tarafıyla bağlarını koparan Bursaspor'da artık hedef tamamen maddiyat... Sezon başı ve devre arası transfer döneminde sınıfta kalan Yeşil-beyazlı yönetim, gözünü Türkiye Futbol Federasyonu'ndan gelecek paraya dikti. Gelecek sezon için aynı hatalara düşmek istemeyen ve yapacakları nokta transferlerle taraftardan bir nevi özür dilemeyi planlayan yönetimin, tek çaresi galibiyet primi olarak görülüyor.

SES GETİRECEK TRANSFER

Ligin bitimine 9 hafta kala ortada 11 milyon 700 bin TL'lik bir gelir kapısı görülüyor. Galibiyete 1 milyon 300 bin, beraberlikte de kulüpler kasalarına 650 bin TL koyuyor. Yönetim ise gelecek sezon transfer bütçesini buradan gelecek para ile oluşturmayı düşünüyor. İşin içine bonservis girince eli kolu bağlanan ve kalıcı gelir sıkıntısı çeken başkan Ali Ay'ın, TFF'den gelecek primlerle yeni sezon öncesi ses getirecek transfere imza atması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR