Bursaspor Teknik Direktörü Buz: Bir hedefimiz var
Bursaspor Teknik Direktörü İrfan Buz, "Bir hedefimiz var ve oraya gitmek istiyoruz. Karşımızda genç bir takım var. Bursaspor'un her zaman hedefi 3 puandır, tamamen bu maça odaklandık" dedi.
BURSASPOR , 02 Temmuz 2020 Perşembe, 13:08
Bursaspor Teknik Direktörü Buz: Bir hedefimiz var

TFF 1'inci Lig'in 32'nci haftasında 4 Temmuz Cumartesi günü sahasında Altınordu'yu konuk edecek olan Bursaspor'da bu maçın hazırlıkları sürüyor.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde devam eden çalışmalar öncesinde teknik direktör İrfan Buz, Altınordu maçına yönelik açıklamalarda bulundu.

Giresunspor deplasmanının çok önemli olduğunu ve maçın kolay geçmediğini dile getiren deneyimli çalıştırıcı, "İstediğimizi aldık. Bursaspor olarak özgüvenli bir şekilde, tempoyu yüksek tutarak kazanmak istemiştik. Bursaspor'un her zaman hedefi 3 puandır, bunu her zaman söylüyoruz. Sevindik ancak sevincimizi orada bıraktık. Şimdi tamamen Altınordu maçına odaklandık" dedi.

Ligin kalan 3 haftasına ilişkin konuşan Buz, "Futbolculara da aynısını söylüyorum; bu eylemin içerisinde sadece sizin değiştirebileceğiniz olayları değiştirebilirsiniz. Başka yerlere bakarak, şu şöyle oldu, bu böyle oldu değil de sizin değiştirebileceğiniz eylemi yapmak durumundasınız. Tamamen odaklanmalısınız, diğer negatif olayları, farklı parametreleri elemine etmek durumundayız. Bir hedefimiz var ve oraya gitmek istiyoruz. Tamamen bizim hedefimiz Altınordu maçı. Futbolcularımızı bu şekilde hazırlıyoruz, inşallah istediğimiz 3 puanı alacağız. Çalışarak, inançla doldurarak bunları gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu.

HERKESİN GÖREVİNİ TANIMLIYORUZ

Giresunspor maçında beklentilerin aksine önde oynadıklarını vurgulayan İrfan Buz, "Tabii ki eksiklerimiz var. Bunları çalışmamız gerekiyor. Müsabaka aralarında 1-2 taktik idmanla takım birlikteliğini ve yapmaya çalışıyoruz. Takımın boyunu kısaltmaya çalışıyoruz. Herkesin görevini ve ne yaptığını tanımlamaya çalışıyoruz. Burada genç bir takım var Altınordu. Bizim yaptığımız önemli çünkü biz Bursaspor'uz" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR