Bursaspor tribünlerini de karıştıran o taraftar yine sahnede
Fernandes’e saldıran 1453 grubu taraftarının adı Mustafa Ö.. 1976 Batman doğumlu. Beşiktaşlı. Bursaspor tribünlerinde de boy göstermiş. Son olarak Juventus’u desteklemiş.
SPOR , 16 Aralık 2013 Pazartesi, 09:13
Bursaspor tribünlerini de karıştıran o taraftar yine sahnede

Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Manuel Fernandes’e saldıran taraftar, Beşiktaşlı çıktı... Karşılaşmanın 80. dakikasında Kasımpaşa tribününden sahaya giren fanatik taraftarın kimliği de maç sonunda açıklandı...

Emniyetten alınan bilgiye göre olayların kahramanı olan holiganın 1976 Batman doğumlu Mustafa Ö. olduğu belirtildi. Üzerinde Beşiktaş forması olan Mustafa Ö.'nün sahaya Kasımpaşa Maraton A tribünündeki özürlüler bölümünden girdiği ifade edildi. Saldırı sonrası güvenlik güçleri tarafından sahadan uzaklaştırılan Mustafa Ö., Kasımpaşa Polis Merkezi’ne götürüldü.

Mustafa Ö.'nün kişisel Facebook ve Twitter hesabındaki resimlerinden ise Beşiktaş’ın maçlarını içeride ve deplasmanda takip ettiği ortaya çıktı. Mustafa Ö.'nün Bursaspor tribününde de görüntülerinin olması dikkat çekti. Atiba hayranı olan Fanatik taraftarın hafta içinde de Galatasaray’ın, Juventus maçına gidip tribünde siyah beyaz flama açtığı resmini facebook’tan paylaştığı gözlendi.

Sahaya giren taraftar için, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi yasasına göre, oyunun durmasına sebep olduğu gerekçesiyle 3 ay ile 1 yıl arasında hapis isteminde bulunulabilir. Taraftara ayrıca seyirden men cezası verilecek. Eğer yasada bir değişiklik olmamış olsaydı, istenilebilecek ceza 1 ila 3 yıl arasında olacaktı.

Kasımpaşa’ya dün geceki maçta çıkan olaylar nedeniyle büyük ihtimalle bir maç saha kapatma cezası gelecek. Lacivert beyazlılar evinde yapacağı bir maçı kadın ve çocuk taraftarlar önünde oynayacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR