BUSMEK'te 7. sergi heyecanı
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Sanat ve Meslek Eğitim Kurumu BUSMEK'in 7. geleneksel sergisi, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde ziyarete açılacak.
BURSA , 29 Mayıs 2012 Salı, 12:02
BUSMEK'te 7. sergi heyecanı
Vatandaşlara beceri kazandırmak, mesleki ve sosyal gelişimlerini sağlamak ve unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatları yaşatmak hedefiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan BUSMEK, 7. yaşını kutluyor. Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden olan ve faaliyet gösterdiği 7 yıldır adeta ‘halk üniversitesi’ haline gelen BUSMEK, bilgisayar teknolojilerinden mesleki ve teknik eğitimlere, sağlık ve spor eğitimlerinden müzik-dil eğitimlerine, el sanatlarına ve Türk İslam sanatlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede kursiyerlerin sosyal gelişimine katkı sağlıyor.
Kursiyerlerin eserlerinin yer alacağı ‘BUSMEK 7. Genel Sergisi’, 12 Haziran Salı günü, saat 16.00’da Merinos’taki Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde açılacak. Orkestra Şube Müdürlüğüne bağlı sanatçılarının Türk Sanat ve Halk müziği konseri vereceği 7. serginin açılışında, Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da bir gösteri sunacak. Bursalılar, özel eserlerin yer alacağı sergiyi 17 Haziran Pazar gününe kadar ziyaret edebilecek. Açılışta ayrıca BUSMEK’de eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR