Buz gibi gole VAR iptali!
Karşılaşmanın 66'ncı dakikasında Bursaspor Iasmin Latovlevici ile bir gol buldu. Ancak hakem Bülent Yıldırım Var uyarısıyla golü iptal etti. Yıldırım'ın bu kararı statta tansiyonu yükseltti. Hem tribün hem de saha içi karıştı.
BURSASPOR , 24 Aralık 2018 Pazartesi, 07:56
Buz gibi gole VAR iptali!

HABER I Tolga ÖZTAŞ

YEDEKLER BİRBİRİNE GİRDİ

Karşılaşmanın 66'ncı dakikasında Bursasporlu Iasmin Latovlevici'nin attığı golde hakem Bülent Yıldırım VAR'ın uyarısı üzerine santrayı yaptırmadı. Bu sırada statta tansiyon yükseldi. Pozisyonu kendisi de izleyen hakem Bülent Yıldırım Iasmin Latovlevici'nin vuruştan önce rakibine faul yaptığı gerekçesiyle golü iptal etti. Bursaspor yedek kulübesi karara büyük tepki verdi. Aynı anda tribünden de hakeme tepki sesleri yükseldi. Aynı bölgede ısınan yedek futbolcular arasında da arbede yaşanması üzerine devreye teknik heyet ve polis girdi.

PENALTIYI DA VEREMEDİ

Hakem Bülent Yıldırım Malatyasporlu yedek futbolcuların sahanın diğer bölümünde ısınması talimatını erdi. Yaşanan bu olayların ardından devam eden oyunda Bursasporlu futbolcular ceza sahasında Malatyasporlu futbolcunun elle topa müdahalede bulunduğu gerekçesiyle penaltı itirazında bulundu. Hakem Bülent Yıldırım bu kez ekrandan pozisyon izlemeden devam kararı verdi. Bülent Yıldırım'ın her iki kararı sonrası Bursaspor tribünleri hem hakemi hem de Türkiye Futbol Federasyonu yönetimini uzun süre protesto etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR