Cami saldırganının cesedi bulundu
İsviçre'nin Zürih kentindeki bir camiye giren silahlı saldırgan, üç kişiyi yaralayarak kaçtı. Polis kaynakları, saldırganın olay yeri yakınlarındaki köprünün altında ölü olarak bulunduğunu açıkladı. Saldırganın bir gün önce de bir kişiyi de öldürdüğü ortaya çıktı.
DÜNYA , 20 Aralık 2016 Salı, 18:19
Cami saldırganının cesedi bulundu
Polis, cami saldırısından sonra intihar ettiği tahmin edilen saldırganın, Gana asıllı bir İsviçre vatandaşı olduğunu belirtti.
AFP'nin haberine göre, 24 yaşındaki saldırgan, cami saldırısından bir gün önce de Zürih'teki bir çocuk parkında bir İsviçre vatandaşını bıçaklayarak öldürdü.

Saldırıda yaralanan üç kişinin 30, 35 ve 56 yaşlarında olduğu belirtildi.

Camiye düzenlenen saldırı sonrasında bölgeye yakın bir yerde bir ceset bulundu ve olayla bağlantısı araştırıldı.

BULUNAN CESEDİN SALDIRGANA AİT OLDUĞU ANLAŞILDI

İsviçre basınının polis kaynaklarına dayandırdığı habere göre, camiye silahlı saldırı gerçekleştiren kişinin, bölgeye yakın bir noktadaki köprünün altında ölü olarak bulunan şahıs olduğu ortaya çıktı. Neuer Zürher Zeitung gazetesi, ölen kişinin yanında bulunan silahı inceleyen polisin camide gerçekleştirilen saldırıyla irtibatını tespit ettiğini yazdı.

Saldırının düzenlendiği caminin daha önce Türk toplumunun denetiminde olduğu, sondönemlerde ise camiyi başta
Somalililer olmak üzere Afrikalıların yoğun olarak ibadet için kullandığı belirtildi.

CAMİ MÜHÜRLENDİ

Saldırının arından "Islamisches Zentrum" camisi, İsviçre polisi tarafından mühürlendi.

Zürih'te dün 17.30'da meydana gelen saldırının ardından polis, cami yakınlarındaki caddeleri trafiğe kapatarak geniş çaplı operasyon başlatmıştı.

Çevrede arama çalışmalarını sürdüren polis, saldırının gerçekleştirildiği camiye 300 metre uzaklıktaki Gessner köprüsü yakınlarında bir ceset ve tabanca bulmuştu.

Öte yandan, çalışmalarını tamamlayan Zürih polisi, silahlı saldırının gerçekleştirildiği "Islamisches Zentrum" camisini mühürleyerek bölgeden ayrıldı. Caminin ne zamanibadete açılacağına ilişkin bilgi verilmedi.  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR