Cenazede öyle bir şey söyledi ki...
Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde, kanser tedavisi gördüğü devlet hastanesinde dün yaşamını yitiren bir kişinin cenazesine katılan emekli öğretmen "Ben hakkımı helal etmiyorum" diye bağırdı.
GÜNDEM , 04 Aralık 2013 Çarşamba, 16:17
Cenazede öyle bir şey söyledi ki...

Esnaf Kefalet Kooperatif ve Kasaplar-Lokantacılar Oda Başkanı Ali Gürsoy’un (56) cenazesi bugün öğle namazından sonra Eğri Boyun Mezarlı’nda defnedilmemek üzere Koca Cami’ye getirildi. Camideki törene MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Belediye Başkanı MHP'li Haluk Alıcık, MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse ve çok sayıda Nazillili katıldı.

MİKROFONU ALMAK İSTEDİ

İki çocuk babası Ali Gürsoy’un cenaze namazı için cemaatin saf tuttuğu sırada, emekli öğretmen İbrahim Atabey, imamın yanına gelerek elinden mikrofonu alıp konuşmak istedi. Ancak imamın mikrofonu vermediği Atabey, namaz için saf tutan cemaate dönerek, "Gürsoylar’ın bana 100 bin lira borçları var. Bu nedenle ben hakkımı helal etmiyorum" diye bağırdı.

EVİMİ TESLİM ETMEDİ

Cenaze törenine katılanlar tarafından camiden uzaklaştırılan İbrahim Atabey gazetecilere şunları anlattı:

"2004 yılında emekli olduktan sonra 100 bin lira vererek, Avni Gürsoy’dan, Zafer Mahallesi’nde bir ev satın aldım. O zaman Ali Gürsoy ve kardeşi Avni Gürsoy bereber iş yapıyordu. 100 bin lirayı ödememe karşın ne evimi, ne de tapusunu teslim ettiler. Yıllardır mahkememiz devam ediyor. Ali Gürsoy’un ailesinin de bulunduğu camiye gelerek hakkımı helal etmediğimi söyledim."

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR