CHP Bursa Osmangazi İlçe Başkanı Akyolcular'dan iddialara açıklama
CHP Osmangazi İlçe delegesi Zafer Güler'in CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular ile ilgili iddialarına Akyolcular'dan açıklama geldi. Güler'in iddiasına göre, evliliklerini temelden sarsan olay, eşi S.G. ile CHP Osmangazi İlçe Başkanı arasında yaşanan gayrimeşru ilişkiydi. Akyolcular, yaptığı açıklamada adının bir skandala karıştırılmaya çalışıldığını savundu.
BURSA , 06 Ağustos 2020 Perşembe, 13:22
CHP Bursa Osmangazi İlçe Başkanı Akyolcular'dan iddialara açıklama

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular yaptığı açıklamada, "Gereken yasal girişimlerde bulundum. Yalana, iftiraya prim vererek kasten şahsımı ve partimi siyaseten yıpratmaya çalışanların, medya gücünü kişisel çıkarlarına alet etmeye çalışanların varacağı tek nokta, hüsran olacaktır. Bu ithamları sosyal medyada ortaya atan şahıs kadar, bu iddiaları gündeme taşıyıp adımıza leke sürmeye kalkışanlar da ispatla mükelleftir. İspatlayamayan alçak müfteridir" ifadelerini kullandı.

Akyolcular, sosyal medyada yaygınlaştırılmaya çalışılan, kendi adı üzerinden de CHP'yi hedef alan karalama kampanyasıyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Zafer Güler isimli vatandaşın sosyal medyadaki ithamları, hiçbir bilgi ya da belgeye dayalı olmayan hezeyanlardan ibarettir. Adı geçen şahsın eşiyle, telefonda ya da yüz yüze bir kez bile görüşmüşlüğüm yok. Tanımam, bilmem. Kendisi iş görüşmesi için bana gönderdiğini söylüyor ama böyle bir görüşme gerçekleşmiş değil. Dolayısıyla adı geçen kadının ne nerede çalıştığını bilirim, ne de evini-kocasını terk edip gittiğinden haberdarım. Hiçbir ilgim ve bilgimin olmadığı bir konu. Açıklamalardan anladığımız o ki, aile dağılmış, kadın evini terk edip gitmiş. Geride kalan şahsın hezeyanlarının hedefi de konuyla hiç ilgimiz olmadığı halde biz olmuşuz. Konu bundan ibarettir."

Akyolcular, sosyal medyada yayınlanan açıklamalarla ilgili hukuki yollardan gereken girişimlerde bulunduğunu ve Cumhuriyet Savcılığı'na başvurduğunu da sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR