CHP'li aday MHP için adaylıktan çekildi
İzmir'in Aliağa ilçesindeki CHP'nin belediye başkan adayı, MHP adayının lehinde adaylıktan çekildi.
GÜNDEM , 16 Ocak 2014 Perşembe, 14:22
CHP'li aday MHP için adaylıktan çekildi

CHP Aliağa Belediye başkan aday adayı Tolga Sezer, MHP adayı Serkan Acar'ın lehine çekildi. Sezer, merkez seçim ofisinde düzenlediği basın toplantısında, bir süre önce girdiği adaylık yarışından Acar lehine çekildiğini açıkladı.

MHP adayı Serkan Acar ise Sezer'e teşekkür ederek, "Ne mutlu ki 28 Ekim'deki aday tanıtım buluşmasından bu yana hep güzellikler yaşadık. Bu da bizim için bir mutluluk kaynağıdır. Kendisine teşekkür etmek isterim. İyi ki geldin. Aliağa'nın değişimi için verdiğin destek, bizim için çok önemli. Ailemize hoş geldin." diye konuştu.

ANKARA'DA DA İTTİFAK VAR MI?

Aliağa İlçe Belediye Başkanlığı için oluşan bu durumun Türkiye genelinde CHP ve MHP adayları için örnek teşkil etmesi durumunda, Ak Parti birçok ilde hüsrana uğrayabilir. Özellikle İstanbul ve Ankara'da adayların birbiri lehine tavır koyabileceği konuşuluyor.  Ankara'da MHP'li olan bir ismin CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi, "Ankara'da ittifak mı yapılacak?" düşüncesini akıllara getirdi.

MHP tabanı tarafından da sevilen bir isim olan Mansur Yavaş, 30 Mart yerel seçimlerinde CHP ve MHP tabanından destek bulabilir mi? Bu adaylık Kılıçdaroğlu tarafından oynanan bir kumar olarak da nitelendiriliyor. Zira MHP'den CHP'ye geçen bir adaya, CHP ve MHP seçmeni tavır da koyabilir. Melih Gökçek'ten kurtulmak için her iki taban destek de verebilir.

İSTANBUL İÇİN DE BENZER ŞEYLER KONUŞULUYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için muhtemel iki isim ön plana çıkıyor. Biri Ak Parti adayı Kadir Topbaş, diğeri CHP adayı Mustafa Sarıgül. MHP'nin İstanbul'da CHP adayını destekleyebileceği de sosyal medyada çokça konuşuluyor. MHP'nin bu yüzden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çok da popüler olmayan Rasim Acar'ı aday göstermesi de buna kanıt olarak sunuluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR