CHP'li Hüseyin Aygün Bursa'da konuştu
"Meclis'te fikirler yarışmaz, müzakere yapılmaz, partilerin hem kendi içinde hem de Meclis'te bir fikir hürriyeti ve bunun oluşturduğu zengin bir ortam olmazsa insanlar sadece küfür etmeye, şiddet uygulamaya başlar"
BURSA , 14 Aralık 2013 Cumartesi, 17:38
CHP'li Hüseyin Aygün Bursa'da konuştu

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, "Meclis'te fikirler yarışmaz, müzakere yapılmaz, partilerin hem kendi içinde hem de Meclis'te bir fikir hürriyeti ve bunun oluşturduğu zengin bir ortam olmazsa insanlar sadece küfür etmeye, şiddet uygulamaya başlar" dedi.

Bursa Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin yeni binasının açılış törenine katılan Aygün, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul'da Gezi Parkı odaklı gelişmelerle ilgili yargılanan bazı kişilerin serbest bırakılması kararını olumlu karşıladığını söyledi.

Yargının özelliğini, bağımsız ve tarafsız olmak diye nitelendiren Aygün, "Bu olayda baret, motorcu kaskı gibi delillerle savcı, ağır cezalar istiyordu ama meğerse İstanbul'da bir bağımsız ve tarafsız hakim varmış. Davayı sona erdirdi. Onları kutluyoruz" ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin, TBMM Genel Kurulu'ndaki küfürlü tartışmalarla ilgili sorusu üzerine Aygün, "Meclis'te fikirler yarışmaz, müzakere yapılmaz, partilerin hem kendi içinde hem de Meclis'te bir fikir hürriyeti ve bunun oluşturduğu zengin bir ortam olmazsa insanlar sadece küfür etmeye, şiddet uygulamaya başlar" diye konuştu.

Törene, merkez Nilüfer ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile bir grup vatandaş katıldı. -

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR