CHP ve İYİ Parti anlaştı! Kritik görüşme sonrası ilk açıklama
CHP ve İYİ Parti, ittifakta anlaştı. Heyetlerin görüşmesinde Ankara, İstanbul ve İzmir adayının CHP'li olacağı belirtiliyor.
GÜNDEM , 12 Aralık 2018 Çarşamba, 19:32
CHP ve İYİ Parti anlaştı! Kritik görüşme sonrası ilk açıklama

Görüşme sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Güzel şeyler olacak, kendimizi Türkiye'ye adadık. Sayın Genel Başkan ve arkadaşlara yürekten teşekkür ediyorum" dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener de "Güzel bir çalışma oldu. Hayırlı bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

CHP ve İYİ Parti arasındaki baş döndüren temas trafiğinin ardından uzlaşmanın sağlandığı ileri sürüldü.

İddiaya göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana'da CHP'nin adayının desteklenmesi konusunda anlaşıldı. İYİ Parti'nin, CHP'nin yönetimde olduğu altı büyükşehirde de aday göstermemesi konusunda mutabakata varıldı. Bu çerçevede; Denizli, Trabzon, Samsun, Kocaeli, Kayseri ve Ordu gibi büyükşehirlerde ise İYİ Parti adayının desteklenmesi benimsendi.

CHP BALIKESİR ADAYINI ÇEKİYOR

Öte yandan CHP'nin Balıkesir adayını geri çekeceği öğrenildi. CHP Balıkesir'de milletvekili Ahmet Akın'ı aday göstermişti.

Akşener'in Balıkesir adayı olarak açıkladığı Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, İYİ Parti Genel Merkezi'ne geldi. Balıkesir'in işbirliğinde tıkanma yaşanan iller arasında olduğu öne sürülmüştü. Ok, adaylığının geri çekileceğinin iddiaları üzerine, "Genel merkezler ne takdir ederse o olur" yanıtını verdi

İLK AÇIKLAMA

İşbirliğinin nasıl gerçekleşeceği konusunda net bir açıklama yapılmazken "Güzel bir anlaşma" olduğu ifade edildi. Kılıçdaroğlu, "Bizim gündemimizde Türkiye var. Türkiye'yi düşünerek işbirliği yaptık" dedi. Akşener, "Güzel bir çalışma oldu. Hayırlı bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR