Çin'de facia: 44 ölü, yüzlerce yaralı
Çin'in kuzeyindeki Tiancin şehrinde büyük bir patlama meydana geldi. Tehlikeli kimsayal maddelerin saklandığı depoda meydana geldiği belirtilen patlamada, 44 kişi öldü, en az 520 kişi de yaralandı.
DÜNYA , 13 Ağustos 2015 Perşembe, 09:00
Çin'de facia: 44 ölü, yüzlerce yaralı
Çin’in Tiancin kentinde patlayıcı sevkiyatı sırasında yerel saatle 23.30’da devasa bir patlama meydana geldi. İlk patlamanın ardından birkaç saniye sonra daha güçlü bir patlama daha yaşandı. Olayda 9'u itfaiyeci 44 kişi yaşamını yitirdi, 520 kişi de yaralandı. Yaralıların 60'ının durumunun kritik olduğu açıklandı.

Şinhua ajansının haberinde, patlamanın, Yeni Binhay bölgesinde "tehlikeli kimyasal maddelerin" saklandığı bir depoda meydana geldiği belirtildi.

\\\"\\\"

Çin medyası, patlamanın yaşandığı deponun sahibi olan Ruihai Logistics şirketinin üst düzey yöneticileirnin sorgulandığını duyurdu. Çin resmi medyasına göre; patlamalar, nakliye edilen patlayıcıların havaya uçmasıyla yaşandı.


\\\"\\\"

Şinhua haber ajansı ilk patlamayı 30 saniye sonra ikincisinin izlediğini ve daha sonra başka patlamalar da yaşandığını bildirdi. Şiddetli patlama nedeniyle bölgede bulunan binaların camlarının kırıldığı ve yüzlerce kişinin yaralandığı kaydedildi.

\\\"\\\"

Yaralılar tedavi edilmek üzere çevrede bulunan hastanelere sevk edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR